Wilgotnościomierz FS1.1 do zboża

Email
fs1_1_big

Miernik wilgotności ziarnen kukurydzy, żyta, pszenżyta, pszenicy, jęczmienia, owsa, rzepaku, soi, bobiku, nasiona słonecznika i ryżu obranego. Tańsza wersja popularnego miernika FS1.

Właściwa wilgotność zboża decyduje o momencie omłotu oraz o rodzaju jego składowania. Do pomiaru wilgotności wykorzystuje się wiele różnych metod fs1 1 ob1różniących się precyzją i szybkością pomiaru. Nasz miernik jest precyzyjnym przyrządem mierzącym wilgotność ziaren w całości. Po wsypaniu ziarna do zasobnika po krótkiej chwili wyświetlona zostanie jego wilgotność z dokładnością ± 1.1%. Ze względu na niewielkie gabaryty, miernik można zawsze wozić w maszynie. Użytkownik zachowuje wtedy całkowitą kontrolę ziarna przy omłocie, suszeniu i w magazynie.

  • Zakres pomiarowy od 5 do 25% zawartości wody, w zależności od materiału,
  • Komplet z pojemnikiem nasypowym
  • Korzyści: szybki pomiar roślin pełnoziarnistych
  • Do wszystkich rodzajów zbóż
  • Bez przygotowania próbek
  • Pomaga obniżyć koszty suszenia

Miernik wykorzystuje do pomiaru metodę pojemnościową. Metoda ta polega na pomiarze wilgotności względnej, która to posiada korelację do zawartości wody w materiale mierzonym. Korelację taką określa się poprzez krzywe kalibracyjne dla danego materiału. Metodą referencyjną przy tworzeniu krzywych kalibracyjnych, które zapisane są na stałe w pamięci urządzenia jest laboratoryjna metoda wagosuszarki. Podczas szybkiego pomiaru wilgotności miernik wskazuje zmianę tzw. stałej dielektrycznej. Stała ta rejestrowana jest w komorze pomiarowej i zależy od poziomu wilgotności a ta z kolei przeliczona jest na zawartość wody wyznaczoną wagosuszarką.

Dane techniczne:

dokładność pomiaru wilgotności: ± 1,1%
dokładność pomiaru temperatury: ±0.5 °C
próbka: 60g
zasilanie: 4 x1.5V AA alkaliczne
pobór prądu: ok. 12 mA
wskaźnik odczytowy: Graficzny
zakres pomiaru temperatury: od 0°C do 40°C
wymiary: 155 x 75 x 90mm
masa przyrządu: 360 g
temperatura pracy: 10 – 45 °C

 

fs1_4

 

 

acr Karta katalogowa: pdf Miernik wody w zbożu FS1.1