Detektor nieszczelności LD400

Email
LD400_big
Detektor nieszczelności instalacji sprężonego powietrza metodą akustyczną LD400. Spełnia wymagania urządzeń klasy 1 wg "Standardowej metody testowej  przecieku przy użyciu ultradźwięków"  ASTM - E1002-05. Za pomocą wykrywacza nieszczelności LD 400 można zlokalizować nawet najmniejsze wycieki z ciśnieniowych instalacji gazowych, sprężonego powietrza, instalacji wentylacyjnych, próżniowych, chłodniczych lub innych.
 
Przeznaczony do lokalizacji:
 • Wycieków w instalacjach gazów sprężonych
 • Wyładowań koronowych i niezupełnych
 • Szczelności obiektów
 • Diagnostyki łożysk
 • Problemów instalacji pary sprężonej (rozdzielacze kondensatu)
 • Punktów nieszczelności kanałów wentylacyjnych

Wykrywacz nieszczelności LD 400 wyposażony jest w laserowy wskaźnik umożliwiający precyzyjnie określenie punktu nieszczelności w sieci. Sprężone gazy to drogie medium, dlatego szukając oszczędnościDetektor wycieku - wykrywacz nieszczelności LD400 należy pamiętać o stratach wynikających z nieszczelności w instalacjach. W miejscach połączeń, w pobliżu zaworów spotykamy pozornie niegroźne, niewielkie wycieki, które jednakże występując w wielu miejscach instalacji sumują się powodując znaczące straty ekonomiczne. Wydostające się gazy z nieszczelności w instalacjach (np. poprzez nieszczelne połączenia śrubowe, korozję), generują ultradźwięki w zakresie od 20kHz do 100kHz. Ultradźwiękowy wykrywacz nieszczelności LD 400 posiada wbudowany precyzyjny detektor reagujący na dźwięki o częstotliwości 40kHz. Przetwarza on sygnały niesłyszalne (ucho ludzkie rozróżnia max. 20kHz) na częstotliwość, którą można zidentyfikować w postaci dźwięku w słuchawkach oraz wskazania na ekranie urządzenia. Dzięki wygodnemu, dźwiękoszczelnemu zestawowi słuchawkowemu pomiar może odbywać się nawet w wyjątkowo hałaśliwym otoczeniu.

Specjalnie zaprojektowanej tuba akustyczna detektora LD 400 zapewnia lepsze ogniskowanie fal akustycznych. Tuba działa jak mikrofon kierunkowy, niwelujący wpływ zakłócających hałasów pochodzących od otoczenia. Dokładna lokalizacja wycieków jest możliwa nawet w obszarach do których dostęp jest utrudniony.

Aby skutecznie nadzorować całą sieć sprężonego powietrza oraz ograniczać straty do minimum niezbędne jest urządzenie, które nawet w warunkach podwyższonego hałasu pozwoli wykryć miejsca wycieków. Rozwiązaniem tego problemu może być ultradźwiękowy wykrywacz nieszczelności LD 400. Urządzenie to jest w stanie wychwycić nawet niewielkie nieszczelności występujące w sieci sprężonego powierza. Słuchawki, które dołączono do przyrządu umożliwiają odizolowanie się od dźwięków otoczenia i wykrycie wycieków w pracującej maszynie.

Cechy LD 400

 • Wytrzymałość i niewielka waga zapewniają odporność na pracę w środowisku przemysłowym
 • Kolorowy wyświetlacz z bargrafem
 • Lepsze wykrywanie nieszczelności za pomocą opcjonalnej tuby akustycznej
 • Nowoczesna bateria litowo-jonowa o dużej pojemności wraz z zewnętrzną ładowarką
 • Minimalny czas pracy do 10 godz
 • Łatwa obsługa za pomocą klawiatury

Dane techniczne

Częstotliwość fali 40 kHz ± 2 kHz
Przyłącza Gniazdo do ładowania baterii
Wtyczka stereo 3.5mm do słuchawek
Laser Długość fali: 645-660 mm | <1nW
Zasilanie Wbudowany akumulator NiMH
Czas pracy 10 godz.
Czas ładowania Około 1,5 godziny
Temperatura pracy 0...+40  °C
Temperatura przechowywania -10...+50  °C

tester szczelności ultradźwiękowy LD400

Do pobrania:

pdf new small Karta: pdf Detektor wycieku z instalacji sprężonego powietrza LD400 (856 KB)  
pdf new small Instrukcja: pdf LD400 detektor wycieku ultradźwiękowy (1.43 MB)