Przetworniki do pomiaru temperatury

Przetworniki pomiarowe to urządzenia, których głównym i nadrzędnym celem jest przekształcenie danej wielkości na inną wielkość według określonej zależności i z pewną dokładnością. W kategorii tej znalazły się urządzenia, których najważniejszym zadaniem jest pomiar temperatury. Podzielone zostały one na trzy podkategorie, a mianowicie na przetworniki z wyjściem Ethernet, z wyjściem analogowym i z wyjściem cyfrowym RS232 i RS485.

Przetworniki pomiarowe

W kategorii przetworników z wyjściem Ethernet, umieszczone zostały modele takie jak m.in.: przetwornik P8510, P8511, P8541. Różnią się one pomiędzy sobą zakresem pomiarowym, dokładnością pomiaru, a także zakresem pomiaru wilgotności. W przypadku modelu P8541 jest to np. wilgotność: ±3.5% (10-90%) w 25°C.

Każde z nich ma swoje zastosowanie. W przypadku modelu P8510 są to między innymi miejsca takie jak: sieci przemysłowe  ethernet, serwerownie, aplikacje w systemach HVAC budynków, urządzenia telekomunikacyjne, hurtownie, szklarnie, pomieszczenia klimatyzowane, muzea, archiwa, galerie itd.

Bardzo ważną informacją jest ta, że w przypadku potrzeby rejestracji danych pomiarowych, można skorzystać z różnych oprogramowań. Jest to np. internetowy system monitoringu czujników podłączonych do sieci Ethernet oparty o bazę danych Microsoft SQL lub MySQL. Umożliwiają one łatwe tworzenie internetowego systemu gromadzenia danych przetworników wilgotności, ciśnienia i temperatury poprzez Comet DBS Sensor Monitor. Co daje ten system? Umożliwia on między innymi: aktywizację danych z wszystkich przetworników firmy Comet dołączonych do sieci Ethernet lub czujników podłączonych przez modem do sieci GSM.

Wyników 1 - 18 z 18

HD4517 i HD4617

Zakres pomiarowy wilgotności 5...98%RH Zakres pomiarowy temperatury -30...+85°C Zakres pomiarowy CO2 0...5000ppm Pamięć 2304 rekordy Interfejs USB (MODBUS RTU) Wyjście analogowe 0...10VDC Wyjścia przekaźnikowe

Szczegółowe dane techniczne...