Akcesoria do rejestratorów

Adaptery, filtry, klucze i inne akcesoria do rejestratorów

Oferujemy wszystkie istotne akcesoria do urządzeń rejestrujących i pomiarowych dostępnych w naszym sklepie. Są to m.in.:

  • naczynia kalibracyjne do higrometrów,
  • elektrolityczne wzorce wilgotności,
  • uchwyty montażowe,
  • akumulatory,
  • zasilacze elektryczne,

oraz inne akcesoria i elementy zużywające się, które mają wpływ na jakość dokonywanych pomiarów oraz rejestrację i transfer wyników.

Filtry przeciwpyłkowe

Okresowa wymiana filtra to jeden ze sposobów na precyzyjny pomiar wilgotności. Filtry chroniące czujnik są wykonane z porowatego brązu lub metalowej siatki. Opary wody w powietrzu bardzo dobrze wiążą zawieszone w nim zanieczyszczenia. Zadaniem filtru jest oczyszczenie powietrza docierającego do czujnika wilgoci. Z czasem, z uwagi na osad z pyłu zawieszonego w powietrzu, spada zdolność filtracji. Niestety, ma to negatywny wpływa na wyniki badania wilgotności. W związku z tym, rekomenduje się okresową wymianę filtra przeciwpyłkowego. Przed zakupem należy sprawdzić, czy filtr jest kompatybilny z urządzeniem, do którego ma być zastosowany.

Adaptery komunikacyjne

Profesjonalne rejestratory umożliwiają dokonywanie precyzyjnych pomiarów. Każde urządzenie ma ograniczoną pamięć wewnętrzną, a analiza zebranych w ten sposób danych może mieć ogromną wartość oraz wpływ na działania konserwacyjne i optymalizacje infrastruktury w przyszłości. W tym celu warto korzystać z dostępnego oprogramowania do analizy i wizualizacji danych z rejestratorów. Do połączenia urządzeń i transferu danych konieczne jest zastosowanie odpowiedniego adaptera komunikacyjnego. W naszej ofercie dostępne są dedykowane adaptery do urządzeń z interfejsem RS 232, RJ 45 i USB.

Klucze magnetyczne

Sterowanie pracą rejestratorów, które nie są połączone w sieć, jest możliwe przez zastosowanie specjalnych kluczy magnetycznych. Zaprogramowany klucz pozwala uruchamiać i zatrzymywać funkcje pomiarowe rejestratora zgodnie z założeniami przyjętymi w planie badania. Dzięki kluczom sterowanie pracą odbywa się bez dodatkowych urządzeń. Oferujemy fabrycznie nowe klucze magnetyczne do popularnych rejestratorów.

Wyników 1 - 17 z 17