Modem PLC MT49R

Email
mt49

Urządzenie pozwalające na przezroczystą transmisję danych za pomocą sieci elektrycznej. Zastępuje kable do komunikacji szeregowej lub radiomodemy zwykłą siecią zasilającą 230V/50Hz.

Charakterystyka

  • Niezawodna transmisja danych w środowiskach przemysłowych
  • Zasięg transmisji do kilku kilometrów
  • Bez instalacji nowych kabli i prac montażowych
  • Dostępne interfejsy: RS 232, RS 485
  • Dowolny protokół transmisji
  • Filtracja adresów protokołu Modbus
  • Prędkość komunikacji 10 kbit/s

Opis

Za pomocą dwóch modemów MT49R można przesyłać dane na odległość kilku kilometrów (w obrębie transformatora dystrybucyjnego). Modemy można mocować na szynie DIN. Pozwalają uniknąć instalacji nowych kabliModemtec komunikacyjnych albo ryzyka komplikacji przy transmisji radiowej (zbrojony beton, szkło w oknach, przeszkody terenowe, itd...).

UWAGA: Modem MT49R nie nadaje się do transmisji danych typu internetowego, audio ani wideo. Umożliwia jedynie transmisję krótkich datagramów o długości maksymalnej 520 bajtów.

Nie zaleca się wykorzystywania komunikacji PLC do przekazywania rozmaitych alarmów i innych sygnałów ostrzegawczych.

W razie wystąpienia przerwy w zasilaniu (gdy modemy nie mają zasilania rezerwowego) komunikacja może nie działać prawidłowo!

Przezroczysta transmisja danych między dwoma punktami

Użycie modemów jest bardzo proste:

Za pomocą interfejsu RS232 lub RS485 można podłączyć modem do urządzenia, z którego mają być odczytywane dane - najczęściej maszyny, sterowniki, czujniki, itp.

W punkcie do którego mają być transferowane dane należy zainstalować drugi modem podłączony do urządzenia z którym będzie nawiązywana komunikacja.

WSKAZÓWKA: Przy stosowaniu portu RS485 można przesyłać dane z jednego modemu do większej liczby urządzeń końcowych.

Przykład: jeśli posiadamy kilka maszyn z interfejsami RS485, z których trzeba przekazywać dane do centralnego miejsca, można za pomocą interfejsu RS485 połączyć je razem do jednego modemu MT49R i transmitować dane tam, gdzie to wymagane. Nie potrzeba instalować modemu MT49R przy każdej maszynie dla zapewnienia masowej komunikacji.

Transfer danych master-slave

Modemy MT49R mogą działać w trybie sparowanym lub sieciowym (na zasadzie master-slave), tzn. można połączyć ze sobą dwa lub więcej punktów.
Sieć danych może zawierać dowolną liczbę modemów MT49R dzięki adresowalnej komunikacji.

Może być używany w połączeniu z modemem trójfazowym MT34R.  

Modem PLC MT49R może być wzbogacony o możliwość transmisji stanów binarnych. Moduł MT-1044 MOD posiada 4 izolowane galwanicznie wejścia binarne o poziomie 230 V i 4 wyjścia przekaźnikowe. Komunikuje się z MT49R za pomocą interfejsu RS 485 i protokołu ModBus. Do jednego modemu MT49R można podłączyć do 32 modułów MT-1044 MOD - w sumie 128 wejść i 128 wyjść sterowanych jednym modemem.

Pliki do pobrania

pdf Karta katalogowa (82 KB)