Modem PLC MT39L1-R

PrintEmail
mt39r5

Charakterystyka

  • Niezawodna transmisja danych w środowiskach przemysłowych
  • Zasięg transmisji do kilku kilometrów
  • Bez instalacji nowych kabli i prac montażowych
  • Dostępne interfejsy: RS 232, RS 485
  • Dowolny protokół transmisji
  • Fitracja adresów protokołu Modbus
  • Prędkość komunikacji 10 kbit/s

Opis

Urządzenie pozwalające na przezroczystą transmisję danych za pomocą sieci elektrycznej. Zastępuje kable do komunikacji szeregowej lub radiomodemy zwykłą siecią zasilającą 230V/50Hz.

Za pomocą dwóch modemów MT39R można przesyłać dane na odległość kilku kilometrów (w obrębie transformatora dystrybucyjnego). Modemy można mocować na szynie DIN. Pozwalają uniknąć instalacji nowych kabli komunikacyjnych albo ryzyka komplikacji przy transmisji radiowej (zbrojony beton, szkło w oknach, przeszkody terenowe, itd...).

Przezroczysta transmisja danych między dwoma punktami

Użycie modemów jest bardzo proste:

Za pomocą interfejsu RS232 lub RS485 można podłączyć modem do urządzenia, z którego mają być odczytywane dane - najczęściej maszyny, sterowniki, przetworniki, itp.

W punkcie do którego mają być transferowane dane należy zainstalować drugi modem podłączony do urządzenia z którym będzie nawiązywania komunikacja.

Trsnsfer danych master-slave

Modemy MT39-L1-R mogą działać w trybie sparowanym lub sieciowym (na zasadzie master-slave), tzn. można połączyć ze sobą dwa lub więcej punktów.

Wskazówka: Przy stosowaniu portu RS485 można przesyłać dane z jdnego modemu do większej liczby urządzeń końcowych.

Przykład: jeśli posiadamy kilka maszyn z interfejsami RS485, z których trzeba przekazywać dane do centralnego miejsca, można za pomocą interfejsu RS485 połączyć je razem do jednego modemu MT39-L1-R i transmitować dane tam, gdzie to wymagane. Nie potrzeba instalować modemu MT39-L1-R przy każdej maszynie dla zapewnienia masowej komunikacji.

UWAGA: Modem MT39-L1-R nie nadaje się do transmisji danych typu internetowego, audio ani wideo. Umożliwia jedynie transmisję krótkich datagramów o długości maksymalnej 520 bajtów.

Nie zaleca się wykorzystywania komunikacji PLC do przekazywania rozmaitych alarmów i innych sygnałów ostrzegawczych.

W razie wystąpienia przerwy w zasilaniu (gdy modemy nie mają zasilania rezerwowego) komunikacja może nie działać prawidłowo!