Skrzydełkowe

Anemometry skrzydełkowe

W tej kategorii przedstawiamy precyzyjne anemometry skrzydełkowe służące do pomiaru prędkości ruchu gazów i cieczy. Najczęściej wykorzystywane są jednak do mierzenia szybkości poruszania się powietrza, czyli prędkości wiatru. Stąd też anemometry określa się synonimicznie wiatromierzami.

Odmiana skrzydełkowa, zwana też wiatrakową, wchodzi w skład grupy urządzeń rotacyjnych, które dokonują pomiaru za pomocą rejestrowania prędkości obracania się mechanizmu obrotowego. Tego typu urządzenia były jednymi z pierwszych w ujęciu historycznym. Współczesna technika pozwala na bardzo wysoką precyzję pomiaru oraz umożliwia wygodę użytkowania – praktycznie w każdym miejscu. Większość prezentowanych anemometrów skrzydełkowych ma postać rozkładaną. Mieści się w niewielkiej walizce.

Profesjonalne wiatromierze skrzydełkowe

Anemometry obrotowe występują w wielu rodzajach. W naszej ofercie znajdą Państwo bogate, wielofunkcyjne urządzenia, jak i podstawowe czujniki kompaktowe. Te ostatnie są często wykorzystywane do badania kanałów wentylacyjnych celem ustalenia stopnia ich drożności. W tym celu przykłada się końcówkę rotacyjną do otworu na powietrze, a urządzenie pokazuje, czy istnieje przepływ gazów.

Wszystkie sprzedawane przez nas anemometry skrzydełkowe są najwyższej jakości produktami certyfikowanymi. Przy wyborze konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na takie parametry techniczne jak średnica głowicy, dokładność pomiaru, możliwość podłączenia zewnętrznego. W przypadku niektórych zastosowań przydatne okażą się wbudowane dodatkowe funkcje, np. termometr, wysięgnik teleskopowy i możliwość zliczania pomiaru uśrednionego.

Wyników 1 - 10 z 10

Anemometr HD2303.0

Pomiar prędkości i temperatury
Możliwość wyliczania przepływu (wydatku)
Wysoka dokładność
Współpraca z wymiennymi sondami termoanemometrycznymi i skrzydełkowymi
Możliwość podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury
Zas

Szczegółowe dane techniczne...

Miernik HD37AB1347

Pomiar CO | CO2 | prędkości |wilgotności i temperatury
Możliwość wyliczania przepływu (wydatku)
Wysoka dokładność
Współpraca z wymiennymi sondami termoanemometrycznymi i skrzydełkowymi
Możliwość podłączenia zewnętrznego czujnik

Szczegółowe dane techniczne...