Rotametry

Szukasz narzędzi do pomiaru natężenia przepływu płynów czy gazu? Jesteś w dobrym miejscu! Oferujemy rotametry, wykonane z różnych tworzyw, o szerokim przeznaczeniu.

Rotametry przepływu – jak działają

Urządzenia te zostały opatentowane przez niemieckiego producenta Rota - Yokogawa, stąd nazwa: rotametry. Mają postać szklanej rury, charakterystycznie rozszerzającej się w górnej części. W środku umieszczony został pływak unoszony przez znajdujące się w rurze płyny. Płyn wprowadzany jest od dołu rury. Położenie pływaka zależy od działających i równoważących się sił: siły ciężkości, tarcia oraz wyporu.

Pływak ma taki ciężar, aby tonął kiedy płyn w urządzeniu jest nieruchomy. Wartość natężenia przepływu odczytujemy za pomocą skali umieszczonej na rurze. Może ona być wyrażona w różnych jednostkach: l/h, l/min/ m3/h itd. Natężenie przepływu wskazuje nam górna krawędź pływaka, stąd zamiennie stosowana nazwa przepływomierze pływakowe. Rotametry przepływu stosuje się w urządzeniach medycznych, kabinach podciśnieniowych, monitorach zanieczyszczenia czy wodnych agregatach strumieniowych.

Przeznaczenie rotametrów

W naszej ofercie znaleźć można rotametry do tlenu – typowe dla urządzeń medycznych. Przy pomocy rotametru ustala się poziom przepływu tlenu w używanym urządzeniu. Ale także rotametry bardziej zaawansowane, takie jak np. rotametry UV, ultraczyste, o laboratoryjnej klasie i bardzo wysokiej dokładności. Rotametry VA wykonane zostały z materiałów obojętnych chemicznie: szkła i teflonu – można stosować je w cieczach i gazach korozyjnych, ultraczystych. Rotametry akrylowe: VFA, VFB, VFCR – nietłukące się, stosowane najczęściej w medycynie i wyposażeniu laboratoryjnym.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz rotametr o właściwościach dostosowanych do przeznaczonego mu urządzenia.

Wyników 1 - 15 z 15

Rotametr VFCR

Innowacyjny akrylowy rotametr z serii VFCR Visi-Float® zaworem wykonanym w standardzie Roto-Gear przeznaczony jest do bezpośredniego odczyty przepływu cieczy lub gazów.
Zakresy od 2-20 l/min woda oraz 100-700l/min powietrze

Szczegółowe dane techniczne...

Rotametry Lfm

Rotametry z serii LFM wykonane z poliwęglanu, przeznaczone są do pomiaru przepływu wody. W zależności od modelu posiadają różne dokładności, zakresy, wielkości skal pomiarowych. Rotametry kalibrowane są dla warunków standardowych.

Szczegółowe dane techniczne...