Przetwornik prędkości do 2m/s AVLV

Email
avlv
Nowy tani przetwornik do pomiaru prędkości powietrza o niskim zakresie do 2m/s. Przetwornik prędkości powietrza serii AVLV posiada wybierane podzakresy spośród: 0.5 | 1 | 1.5 | 2m/s. Dostępne wersje o dokładności ±1% i ±2%, opcjonalnie wyposażone w wyjście cyfrowe BACnet MS/TP lub Modbus®.Velocity transducer AVLV - Dwyer

Przetwornik prędkości powietrza serii AVLV szybko i precyzyjnie mierzy prędkość powietrza lub przepływ objętościowy w jednostkach metrycznych. Zintegrowane wyjście prądowe i napięciowe we wszystkich modelach, jednostki i wyjścia 0-5/10 VDC, 4-20 mA mogą być konfigurowane za pomocą lokalnych przełączników DIP. Opcjonalny zintegrowany wyświetlacz lub mobilny zapewnia wygodny sposób lokalnego monitorowania wartości procesowych i konfigurowania urządzenia.

Dostępne są modele o dokładności ±1% i ±2% oraz niskich zakresach pomiarowych. Dodatkowo przetwornik może posiadać opcjonalny protokół komunikacyjny BACnet MS/TP lub Modbus® RTU/ASCII pozwalający na wpięcie w system monitoringu. Zapewniając dostęp do wszystkich danych o prędkości i przepływie, a także do dodatkowych informacji, takich jak temperatura powietrza. Niższe zakresy pomiarowe w połaczeniu z wysoką dokładnością umożliwiają zastosowanie ich w aplikacjach wymagających wysokiej precyzjii, takich jak spotykane w przemyśle farmaceutycznym.

Zastosowania produktu

  • Systemy VAV
  • Kanały wentylacyjne w budynkach
  • Systemy pomieszczeń czystych
Przetworniki serii AVLV przeznaczone są do pomiaru prędkości lub wydajności powietrza w kanałach. W standardzie mogą przeliczać mierzoną prędkość na wydajność po wprogramowaniu przekroju. W cenie przetwornika różne podzakresy pomiarowe, uniwersalne wyjście 4...20mA | 0...5(10)V oraz oprócz prędkości dodatkowo przeliczanie na wydajność m³/h. Chcąc przeprogramować przetwornik niezbędnym jest posiadanie wyświetlacza - LCD lub wyświetlacza mobilnego A-435-A. Prędkość oraz przepływ objętościowy prezentowany jest w jednostkach metrycznych. W celu połączenia z systemem pomiarowym, przetwornik dostępny jest też w wersji jedynie z wyjściem cyfrowym Modbus lub BACnet. Przetworniki posiadają 4 zakresy pomiarowe wybierane zworką. Zakres przetwornika 2m/s można ograniczyć do 0.5 | 1 | 1.5m/s. Sygnał wyjściowy może być liniowy względem prędkości lub wydajności. W przetwornikach dodatkowo można zaimplementować (wymienny) wyświetlacz LCD pokazujący aktualną wartość prędkości lub przepływu. Modele posiadają zintegrowaną sondę o długości 200mm wraz z uchwytem do montażu kanałowego, co upraszcza ich montaż. Przyrząd przeznaczony jest do pomiaru prędkości powietrza lub innych nieagresywnych gazów. Opcjonalny zintegrowany lub przenośny wyświetlacz, zapewnia wygodny sposób lokalnego monitoringu wartości procesowych i konfiguracji urządzenia. Przetworniki dostępne są w wersjach o dokładności ±1% lub ±2%, tak aby pasowały do różnych aplikacji. W opcji wyjście cyfrowe z protokołem BACnet MS / TP lub Modbus® RTU / ASCII umożliwia odczyt aktualnych wartości prędkości i przepływu, a także dodatkowych informacji, takich jak temperatura powietrza.

Specyfikacja:

Medium:  Czyste powietrze i niepalne gazy kompatybilne. 
Materiały w kontakcie z medium: Skonsultuj się z producentem.
Zakres: 0.5, 1.0, 1.5, 2.0 m/s; Skalowalne indywidualnie.
Dokładność: ± (2% odczytu + 0,04 m/s) lub
± (1% odczytu + 0,04 m/s)
dla standardowych warunków, w zależności od modelu.
Zakres temperatur: 0 do 50°C
Zasilanie: 24 VDC ± 20% lub 24 VAC ± 20%
Dopuszczalna wilgotność 5 do 95% RH, bez kondensacji.
Sygnały wyjściowe: 4...20 mA, od 0...5 VDC, 0...10 VDC.
Stała czasowa (90%): 4s, typowo lub 1s w stałej temperaturze.
Zero & Span Korekta: przycisk.
Rezystancja obciążenia wyjścia: Wyjście prądowe: 0 do 1100Ω max .; Napięcie wyjściowe: Minimalna rezystancja obciążenia 1 kΩ.
Pobór prądu: 60 mA max.
Wyświetlacz: 5-cyfrowy wyświetlacz LCD (opcjonalny).
Połączenia elektryczne: analogowe; zasilanie i wyjście: cztery przewody, kostka zaciskowa, przyłacze na kabel: 16 do 26 AWG.
Połączenia komunikacyjne: BACnet MS / TP lub Modbus RTU / ASCII: trzy linie, kostka zaciskowa, przyłacze na kabel: 16 do 26 AWG.
Obsługiwana prędkość transmisji: 9600, 19200, 38400, 57600, 76800, 115200. (opcjonalnie)
Wejście elektryczne: 1/2" NPS gwintowe, Akcesoria: Dławik kablowy dla kabla o średnicy od 5 do 10 mm, A-151.
Obudowa NEMA 4X (IP66).
Montaż Orientacja: Kierunek przepływu musi być równoległa do końcówki czujnika.
Waga: 160g
Zatwierdzenie: CE
 
Schemat [mm]:
 
AVUL przetwornik prędkości
 
Do pobrania: