Przepływomierz do kanałów otwartych OCF 6.1

Email
Przepływomierz OCF 5.0
Przepływomierz OCF 6.1 wykorzystuje do pomiaru przepływu bezkontakowy ultradźwiękowy czujnik poziomu montowany ponad kanałem lub przelewem. Puszka elektroniki z wyświetlaczem, umieszczona w szczelnej obudowie może być montowana w odległości do 150m od czujnika. Przyrząd w sposób ciągły mierzy, wyświetla, sumuje, transmituje i rejestruje przepływy w kanale otwartym. Przepływ wyznaczany jest w sposób ciągły w kanale lub przelewie poprzez analizę echa. Fałszywe echa pochodzące od turbulencji, padającego deszczu, śniegu są automatycznie usuwane. Dla zwiększenia dokładności przyrząd posiada kompensację temperaturową. 

Za pomocą wbudowanej klawiatury można szybko i łatwo skonfigurować przyrząd do współpracy z wybranym typem kanału pomiarowego lub przelewu oraz wybrać żądane jednostki miar (np. litry, metry sześcienne, itp.).przepływomierz ocf 5.0

Przyrząd obsługuje wszystkie powszechnie używane typy koryt zwężkowych: Parshall, Khafagi, Palmer-Bowlus, Leopold-Lagco i przelewów: trójkątny, prostokątny, trapezowy. Można też wprowadzić wzory przepływu dla niestandardowych kanałów lub przelewów. Dołączone oprogramowanie 'Find K&n' pozwala obliczenie takich niestandardowych stałych kalibracyjnych do wprowadzenia ich w menu konfiguracji przyrządu.

Nastawy i zgromadzone dane są chronione hasłem i podtrzymywane nawet w razie braku zasilania. Data, czas, dane kalibracyjne i ustawienia użytkownika są zapisane w pamięci z podtrzymaniem bateryjnym. Pliki danych są przechowywane w nieulotnej pamięci flash.
Przyrząd może wyświetlać na ekranie raporty przepływu z dobowymi sumami, przepływami minimalnymi i maksymalnymi oraz transferować zarejestrowane dane do pamięci USB. Dołączone jest też oprogramowanie komputerowe.
Izolowane wyjście 4-20mA pozwala na przesłanie informacji do zdalnych wyświetlaczy, rejestratorów lub sterowników a wbudowane przekaźniki pozwalają na sygnalizację alarmów przepływu/poziomu lub proporcjonalne impulsowanie do próbników, chloratorów lub zewnętrznych liczników.

Rejestracja

OCF może rejestrować wartości przepływu warz z datą i czasem z zaprogramowanym interwałem od 10 sekund do 60 minut. Automatycznie są tworzone dzienne raporty, zawierające wartości minimalne, maksymalne, średnie oraz sumę przepływu, które można przeglądać bezpośrednio na ekranie przyrządu. Do odczytu zarejestrowanych danych nie potrzeba komputera! Wystarczy podłączyć pamięć USB do portu w przyrządzie aby automatycznie skopiować wszystkie zarejestrowane dane pomiarowe. Pliki danych posiadają nazwy nadawane automatycznie przez przepływomierz, więc na jednej pamięci USB można gromadzić dane z jednego lub wielu przepływomierzy.
Każdy przyrząd jest wyposażony w oprogramowanie do analizy danych. Odczytane dane są prezentowane w formie tabel i wykresów. Można przeglądać dane na ekranie, tworzyć raporty i zapisywać pliki na dysku. Wykresy mogą być eksportowane w formie plików graficznych a tabele mogą być eksportowane jako pliki tekstowe lub bezpośrednio do Excela.

Czujnik ultradźwiękowy

Każdy przyrząd posiada bezkontaktowy czujnik PZ15 skonstruowany specjalnie do pomiarów przepływu w kanałach otwartych lub PZ32T zaprojektowany do pomiaru poziomu w zbiornikach. Czujnik można instalować 200 mm nad lustrem cieczy lub wyżej. Wiązka ultradźwiękowa jest bardzo wąska umożłiwiając pomiar nawet w bardzo małych kanałach i odpowiednio silna dla naprawdę dużych aplikacji - max 4.5m. Przyrząd automatycznie się dostraja do długości kabli pozwalając na ich przedłużenie nawet do 150m.

Dane techniczne

Obudowa elektroniki: Wodoszczelna IP66, poliwęglanowa z przezroczystą, nietłukącą pokrywą
Dokładnośc pomiaru: ±0.25% zakresu lub 2mm, zależnie co większe
Powtarzalność i liniowość: ±0.1%
Wyświetlacz: Graficzny z białym podświetleniem, wskazania przepływu, sumy, stanu przekaźników, trybu pracy i menu konfiguracyjnego
Programowanie: Za pomocą klawiatury z 5 przyciskami
Zasilanie: 100…240VAC, 50/60Hz, 3…6W, zależnie od opcji
Przekaźniki sterujące: 2 przekaźniki SPDT, obciążalność 5A, styki bezpotencjałowe. Programowalny alarm poziomu, sterowanie pompą, naprzemienne sterowanie pompami, sygnalizacja awarii/utrata echa, alarm temperatury
Ochrona przed przepięciami: Czujnik, wyjście 4…20mA, wejście zasilania
Temperatura pracy elektroniki: -20…60°C
Masa brutto: 4.5kg

Parametry techniczne czujnika

Zakres pomiarowy: max. 4.57m (czujnik standardowy PZ15)
max. 10m (czujnik standardowy PZ32T)
Strefa martwa: programowalna (min. 200mm)
Kąt wiązki:
Częstotliwość robocza: PZ15:92kHz; PZ32T: 42kHz
Materiał korpusu: PZ15: PCV; PZ32T:42kHz
Temperatura pracy: -40…65°C z automatyczną kompensacją
Odporność na zanurzenie: Ochrona przed przypadkowym zanurzeniem do max. 3m
Kabel połączeniowy: Koncentryczny RG62AU, długość standardowa 7.6m

Popularne opcje

Interfejs cyfrowy Modbus RTU poprzez RS485
Kabel czujnika: Zintegrowany 15m lub 30m, albo przedłużacz do 150m z puszką łączeniową
Zasilanie: 9…32VDC, 10W zależnie od wybranych opcji
Przekaźniki sterujące: 4 dodatkowe (łącznie 6), obciążalność 5A
Podgrzewanie obudowy: Wewnętrzna grzałka z termostatem, zalecana dla temperatury < 0°C
Ekran cieplny: Ekran przeciwsłoneczny dla sondy i obudowy dla instalacji na zewnątrz
Uchwyt montażowy sondy: Nastawny, zawiera galwanizowane orurowanie stalowe, kołnierze, elementy mocujące i osprzęt

Przepływomierz do kanałów otwartych ocf 6.1

Do pobrania:

pdf new small Karta katalogowa:  pdf Przepływomierz do kanałów otwartych OCF 6.1 (770 KB)
pdf new small Kod zamawiania: pdf Przepływomierz do kanałów otwartych OCF 6.1 kod zamawiania (404 KB)
pdf new small Instrukcja: pdf Przepływomierz do kanałów otwartych OCF 6.1 (1.20 MB)