Mierniki przenośne

Przenośne mierniki pomiaru punktu rosy

W tej kategorii znajdziemy przenośne mierniki pomiaru punktu rosy. Dzielimy je na te do pomiarów pod ciśnieniem, jak i służące do pomiarów bez ciśnienia. Pozwalają mierzyć i rejestrować warunki klimatyczne ważne przy produkcji i transporcie różnorakich produktów.

Do czego służą przenośne mierniki pomiaru punktu rosy? 

Dzięki miernikom można kontrolować temperaturę, w której nastąpi skraplanie pary wodnej zawartej w powietrzu przy niezmieniającej się wilgotności powietrza i ciśnieniu. Kiedy powietrze jest suche, wówczas skraplanie jest utrudnione, dlatego tak ważne jest mierzenie i odpowiednie ochłodzenie. Punkt rosy podawany jest w stopniach Celsjusza oraz oznaczony symbolem Td. Higrometry zapobiegają między innymi nadmiernemu zawilgoceniu produktów sypkich, tworzeniu się bakterii oraz awariom osprzętów. Są często używane w przemyśle farmaceutycznym czy budowlanym. Pozwalają zmierzyć wilgotność i temperaturę w szybki i dokładny sposób.

Mierniki - krótka specyfikacja

Zasilanie na baterię sprawia, że korzystanie z produktów jest wygodne i pozwala na pracę w niemal każdych warunkach. W niektórych modelach dostępne są różnej długości i szerokości sondy, co ułatwia dokładne pomiary. Dzięki wygodnym wyświetlaczom wykresy z pomiarami można od razu odczytać i interpretować. Maksymalna temperatura użytkowania wynosi średnio +60 stopni Celsjusza, co daje pewność otrzymania wiarygodnych wyników nawet w trudnych warunkach. Przy każdym produkcie znajdującym się w naszym sklepie można znaleźć szczegółowe dane techniczne, instrukcje oraz wykresy niezbędne w użytkowaniu.

Wyników 1 - 5 z 5