Przetworniki CO2

Poziom stężenia dwutlenku węgla (CO2) od zawsze był kluczowym parametrem przy optymalizacji jakości powierzchni specjalistycznych i przemysłowych. Obecnie wykorzystywany jest także w wielu niekonwencjonalnych aplikacjach, których wspólnym mianownikiem jest detekcja jakości mikroklimatu pomieszczeń. We wszystkich tych zastosowaniach wykorzystywane są profesjonalne przetworniki CO2. Dzięki nim można znacznie poprawić wentylację, cyrkulację i finalnie jakość powietrza. Przedstawiane w tym miejscu urządzenia są chętnie wybierane zarówno przez firmy produkcyjne, instytuty badawcze i naukowe, jak i właścicieli przestrzeni biurowych, hotelarskich i wielu innych. Narzędzia te aplikowane są także w miejscach publicznych, np. sklepach wielkopowierzchniowych, kinach, teatrach i w nowoczesnych szpitalach. 

Mechanizm działania przetworników CO2

Najczęściej spotykanym dzisiaj wariantem przetworników CO2 są modele działające w technologii bezrozproszeniowych strumieni podczerwieni (NDIR). Mechanizm mierzenia stężenia dwutlenku węgla odbywa się poprzez pomiar tłumienności niewidzialnych ludzkim okiem wiązek IR przez powietrze. Dwutlenek węgla ma właściwości wytłumiające fale, dlatego uważa się, że jest to bardzo efektywna i precyzyjna metoda. 

W naszym sklepie można znaleźć różnego rodzaju przetworniki CO2, które różnią się pod względem technologiczno-konstrukcyjnym. Niektóre warianty mają wbudowane dodatkowe funkcje, np. łączność bezprzewodową ethernet. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi oferowanymi modelami już teraz!

Wyników 1 - 15 z 15

CO2-GMP251

Vaisala nowy przetwornik GMP251 do pomiaru poziomu CO2
Zakres pomiarowy: 0...20%CO2
skalowanie do wyboru: 0...2% | 5% | 10% | 20%
Inteligentna i samodzielna sonda z wyjściem analogowym, (V, mA) oraz cyfrowym RS485

Szczegółowe dane techniczne...

HD4517 i HD4617

Zakres pomiarowy wilgotności 5...98%RH Zakres pomiarowy temperatury -30...+85°C Zakres pomiarowy CO2 0...5000ppm Pamięć 2304 rekordy Interfejs USB (MODBUS RTU) Wyjście analogowe 0...10VDC Wyjścia przekaźnikowe

Szczegółowe dane techniczne...

Przetwornik CO2 GMP252

Inteligentny przetwornik CO2 z zakresem do 10 000ppm. Wbudowana kompensacji wpływu ciśnienia, temperatury, wilgotności oraz tlenu. W opcji z wyjściem cyfrowym RS-485 i protokołem Modbus lub ASCII Vaisala lub wyjściem analogowym: 0...20 | 4...20mA | 0...5 | 0...10V.

Szczegółowe dane techniczne...