Pyranometry (promieniowanie całkowite, rozproszone i odbite)

Profesjonalne stacje meteorologiczne często wyposażone są w dodatkowe urządzenia detekcyjne, których zadaniem jest pomiar promieniowania słonecznego. Tego typu czujniki nazywamy pyranometrami. Wykorzystywane są one do precyzyjnego pomiaru natężenie promieniowania słonecznego. W zależności od rodzaju pyranometr może badać promieniowanie całkowite, rozproszone i/lub odbite. 

W tej kategorii mogą Państwa nabyć najbardziej profesjonalne pyranometry na polskim rynku urządzeń meteorologicznych. Nasze produkty posiadają certyfikaty kalibracji i spełniają wszystkie kluczowe standardy takie jak np. WMO. 

Pyranometry - sprawdzone urządzenia do pomiaru promieniowania słonecznego 

W zależności od docelowego zastosowania można wybierać spośród różnego rodzaju urządzeń. Posiadamy pyranometry z certyfikatem kalibracji i kalibracją jako opcją do wyboru. Niektóre produkty są klasy I (B) zgodnie z ISO 9060, inne klasy wtórnej A. W tym miejscu prezentujemy też doskonałą osłonę do pyranometru, wyposażoną w dodatkowe funkcje wentylacyjne. Najwyższej jakości wykonanie sprawia, że będzie ona idealnym zabezpieczeniem w profesjonalnej stacji meteorologicznej. 

Wszystkie prezentowane mierniki promieniowania słonecznego są urządzeniami powszechnie wykorzystywanymi w stacjach z całego świata. Nasze produkty były wielokrotnie doceniane za swoje właściwości i sposób działania. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień, a w razie pytań - służymy pomocą na każdym etapie podejmowania decyzji. 

Wyników 1 - 7 z 7

Pyranometr LP PYRA 03

Pomiar promieniowania słonecznego całkowitego
Zakres pomiarowy: 0 ÷ 2000W/m2
Zakres spektralny: 300 ÷ 2800nm
Klasa dokładności: C wg ISO9060
Typowa czułość: 5 ÷ 15µV/Wm-2
Wyjście analogowe: µV/Wm-2 / 4÷20mA / 0÷1V, 0÷5V lub 0÷10V
Wyjście cyfrowe: RS485 (Modbus-RTU)...

Szczegółowe dane techniczne...