Kamery termowizyjne CCTV

Kamery przemysłowe CCTV (ang. Closed-Circuit Television) zwane są inaczej telewizją przemysłową, monitoringiem wizyjnym lub systemem przemysłowym. Technologia ta wykorzystywana jest zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak do bieżącej ochrony nieruchomości prywatnych i komercyjnych.

Kamery CCTV są już wieloletnią, sprawdzoną i wielokrotnie modyfikowaną konstrukcją. Zapewniają sprawny monitoring wizyjny. Na tle nowszych technologii, np. kamer Wi-Fi i PoE, rozwiązanie te wciąż ma stałe zalety, głównie związane z bezpieczeństwem. Urządzenia monitorujące nie mogą być bowiem przejęte metodami sieciowymi. Ponadto do standardowej kamery CCTV podłącza się zarówno przewód zasilający, jak i okablowanie transmisyjne.

Zestaw kamer CCTV

Kamery CCTV są najważniejszym, ale nie jedynym elementem systemu dozoru telewizji przemysłowej. Pozostałe składniki systemu to monitory odtwarzające dane zarejestrowane przez urządzenia wyjściowe, nośniki transmisji obrazu, konsole zarządzania oraz PVR - urządzenia nagrywające dane, np. dyski HDD / SSD.

Prezentowane urządzenia występują w różnych wariantach, jeśli chodzi o kształt. Zazwyczaj uzależniony on jest od docelowego przeznaczenia. Wyróżnić można kamery CCTV kopułowe, kompaktowe, tubowe i walcowe. Dwa ostatnie warianty są najpopularniejsze zwłaszcza w monitoringu zewnętrznym.

W naszym sklepie znajdziesz sprawdzone modele wideorejestratorów, które wyróżniają się optymalnymi parametrami. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt - chętnie pomożemy i doradzimy przy wyborze. 

Wyników 1 - 1 z 1