Kalibrator wibrometrów HD2060

Email
Kalibrator wibrometrów HD2060

Kalibrator analizatorów drgań HD2070 i HD2030.

Mając na uwadze wymogi dotyczące ochrony pracowników w zakresie drgań oraz chcąc hd2060 3wykonywać pomiary zgodnie z zasadami dobrej praktyki przy powołaniu się na wytyczne normy ISO i zaleceń ISPESL (włoski odpowiednik CIOP), istnieje potrzeba kontroli zestawu akcelerometr + miernik podobnie jak w sonometrach - przed i po pomiarach. Firma DeltaOhm przygotowała produkt spełniający te wymogi.

HD2060 Kalibrator wytwarza precyzyjną mechaniczną amplitudę drgań stabilizowaną kwarcem. Dzięki sprzężeniu przetwornika i wibracyjnej podstawy kalibrator ma możliwość sprawdzenia przyśpieszenia, prędkości i przemieszczenia. Wbudowany akumulator, niska waga oraz wymiar umożliwiają w pełni mobilny pomiar. Kalibrator wyposażony jest w system zwrotnej informacji niezależnie od obciążenia związanego z masą przetwornika (w granicach określonych w specyfikacji).

Mechaniczne wibracje wytwarzane przez kalibrator są bardzo stabilne w czasie, z typowym dryftem 1% rocznie. Aby zachować zadaną dokładność zalecamy coroczną kalibracji urządzenia w laboratoria metrologicznym OHM Delta. Kalibrator sygnalizuje użytkownikowi konieczność przeprowadzenia ponownej kalibracji poprzez pojawiający się na wyświetlaczu komunikat na przemian "CAL" i "exp".

Podświetlany wyświetlacz zapewnia wyraźną informację o przyspieszeniu, częstotliwość i temperatura została osiągnięta. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego obciążenia lub słabej baterii, kalibrator ostrzega, wyświetlając komunikat o błędzie, a podstawa wibracyjna jest wyłączona. Dodatkowo kalibrator posiada funkcję auto-off po ustalonym czasie aby zapobiec rozładowaniu akumulatora. Kalibrator jest dostarczany ze śrubami i akcesoriami do montażu przetworników, zasilaczem do ładowania akumulatora oraz raportem kalibracji.

Aplikacje:

 • Kalibracja przetworników w zakresie przyśpieszenia, prędkości i przemieszczenia
 • Kalibracja zestawów akcelerometryczny używanych do pomiaru drgań przenoszonych na człowieka w środowisku pracy, zgodnie z normą ISO 8041:2005
 • Kalibracja zestawów stosowanych do pomiaru drgań w budynkach

Najważniejsze funkcje:

 • Dwie częstotliwości drgań:

  - 15.915 Hz | 1 m/s² lub 0,1 g
  - 159.155 Hz | 10 m/s² lub 1 g

 • Niski poziom zniekształceń, niezależnie od masy przetwornika
 • Podświetlany wyświetlacz ze wskazaniem stabilizacji na nastawionym poziomie
 • Wewnętrzny akumulator, umożliwiający 2 godziny ciągłej pracy dla 15.915 Hz i 7 godzin ciągłej pracy dla 159.155 Hz

hd2060 2