Pomiar pH i przewodności - przyrządy przenośne

Konduktometr to specjalistyczne narzędzie służące do pomiaru przewodności elektrolitycznej cieczy. Pomiary konduktywności wykorzystywane są głównie do szacowania ogólnej zawartości substancji rozpuszczonych w badanym roztworze. Stosuje się je do uzyskania orientacyjnych pomiarów zanieczyszczenia lub zasolenia m.in. wód chemicznych, gruntowych, powierzchniowych oraz głębinowych. Konduktometry wykorzystuje się także w miareczkowaniu konduktometrycznym. Czujniki konduktometrów znajdują powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu m.in. w przemyśle spożywczym, kosmetycznym czy chemicznym.

Pehametr to urządzenie służące do badania odczynu danego roztworu. Umożliwia on dokładny pomiar pH w substancjach chemicznych. Proces ten przebiega na zasadzie określenia siły elektromotorycznej ogniwa utworzonego z elektrod zanurzonych w dwóch roztworach (badanym oraz wzorcowym).

Przenośne pehametry i konduktometry

Poniższa oferta obejmuje przenośnie konduktometry i pehametry. Wszystkie z urządzeń znajdujących się w asortymencie wyposażone są w przenośny miernik pH. W związku z tym, że istotnym czynnikiem w badaniach jest temperatura, część modeli umożliwia także dokonywanie jej pomiarów.  

Przenośna aparatura umożliwia przeprowadzenie badania w warunkach terenowych. Oferowane urządzenia pozwalają również na zarchiwizowania dużej ilości danych pomiarowych. Wszystkie przyrządy wyposażone są w podwójny wyświetlacz LCD, a ich czas pracy to ok. 200 godzin. Część z nich cechuje kompatybilność z komputerem i drukarką. W komplecie znajduje się także wygodne etui oraz oprogramowanie.

Wyników 1 - 8 z 8