Termometr z GSM - TG11

Email
Termometr z GSM - TG11
tg11_2

Termometr GSM z wbudowanym rejestratorem temperatury i alarmami poprzez SMS i e-mailami (GPRS). TG 11 pracuje jako rejestrator temperatury, zapisuje dane w wewnętrznej pamięci Flash (co15minut) a następnie wysyła zapamiętane dane co 4 godziny w postaci e-maila poprzez GPRS.

HWg-Tg11 GSM rejestrator temperatury jest doskonałym rozwiązaniem do informowania o przekroczeniach temperatury w trudno dostępnych miejscach..

tg11_4

Typowe aplikacje:

 • Przemysł spożywczy

  Dla rejestratora TG11 nie jest koniecznym posiadanie specjalnego oprogramowania do generowania raportów zgodnych z HACCP. Proste rozwiązanie monitoringu temperatury w restauracjach, kantynach, sklepach.
 • Medycyna

  Datalogger temperatury TG11 to efektywny sposób monitoringu temperatury. Tg11 może pracować jako niezależny element lub jako część większego systemu pomiarowego. Tg11 wyposażono w uniwersalne oprogramowanie umożliwiające współpracę dodatkowo z modułami Poseidon lub Damocless.

 • Transport

  Tg11 GSM dzięki transmisji poprzez GSM może być wykorzystany jako mobilny zestaw monitoringu temperatury w samochodach chłodniach przeznaczonych np. do transportu żywności. Dzięki roamingowi GPS czujnik może być wykorzystany w transporcie międzynarodowym.
 • IT & ICT

  Tg11 to niezależy i zdalny element monitoringu temperatury procesu technologicznego. Łatwy w instalacji. Po podłączeniu TG11, jedyne co potrzebujesz to czekać na SMS lub e-mail. Nie jest koniecznym jakiś specjalny rozbudowany system monitoringu.

OPIS

Czujnik temperatury zabudowany jest w osłonie ze stali nierdzewnej i połączony kablem silikonowym o długości 3mb. Zakres pomiarowy czujnikaTermometr TG11 z wbudowanym modułem GSM temperatury: ‑30°C... +125°C.

 • W momencie przekroczenie zaprogramowanego progu rejestrator dzwoni pod wpisany numer oraz wysyła SMS ostrzegawczy.
 • Zapis temperatury do wewnętrznej pamięci następuje co 15 minut. Dane przesyłane są e-mailem poprzez GPRS co 4 godziny.
 • TG11 współpracuje z portalem SensDesk. Stare dane i alarmy archiwizowane są w centralnym serwerze. Dostęp do portalu SensDesk istnieje poprzez wykupioną subskrypcję.
 • Status TG11 może być weryfikowany poprzez telefon lub SMS. Urządzenie odpowiada SMS-em z aktualnym statusem.
Komunikacja
Interfejs GPRS Class 10 - Quad band (850/900 MHz & 1800/1900 MHz)
Protokoły transmisji
TCP/IP (SMTP, NTP), SMS komendy
Antena FME męska coaxial jack 50Ω
Alarmy temperaturowe telefon / SMS / Email poprzez GPRS
Zdarzenia Email z załączonym plikem log przez GPRS
Sonda temperatury
Zakres pomiarowy -30°C .. 125°C
Rozdzielczość 2 cyfry dziesiętne
Czujnik gilza stalowa plus 3mb kabla w silikonie
Urządzenie
Zasilanie 12V / 1A (RJ12 - 1+4 Vcc, 6 GND)
Wymiary 77 x 67 x 26 [mm]
Waga 90g (modem) / 430g (komplet)
Warunki pracy modem 5..50°C / 20..80% RH
Sonda temperatury
RS-232 DB9F - D-sub 9-pin przyłącze żeńskie
Konfiguracja poprzez port sondy - aplikacja "Tg11 Configurator"

Pliki do pobrania

pdf HWg-Tg11 - karta katalogowa (254.04 kB)