Sterowniki, panele operatorskie, ethernet

Urządzenia pomiarowe, nadzorujące i rejestrujące z wyjściem typu ethernet, RS485, RS232 przeznaczone do pracy w sieciach zbudowanych w oparciu o ten standard.

Human Machine Interface, czyli panele operatorskie lub sterownicze służą do monitorowania i kontrolowania innych urządzeń, biorących udział w procesach technologicznych czy produkcyjnych. Innymi słowy panele pozwalają na sterowanie urządzeniami w toku pracy. Ich zaletą jest połączenie z siecią ethernet podczas monitorowania procesów i alarmowania o zagrożeniach, stąd również mówi się o nich: sterowniki ethernet. Najnowocześniejsze wyposażone są w ekrany dotykowe.

Sterowniki ethernet

Zadaniem paneli operatorskich jest pośredniczenie między człowiekiem a maszyną. W trakcie tego procesu zbierane są dane o przebiegu pracy. Wizualizacja pozwala również wyeliminować wszelkie niepożądane sygnały i weryfikować informacje alarmowe. Urządzenia do monitorowania – sterowniki ethernet, udostępniają informacje przez sieć wewnętrzną. Są wyposażone w systemy alarmowania za pośrednictwem wiadomości sms czy e-mail. Przekroczenie dopuszczalnych wartości mogą również sygnalizować za pomocą trapów SNMP do systemu nadzoru.

Zastosowanie urządzeń sterowniczych

W zależności od specyfikacji, urządzenia sterownicze mogą służyć do badania na przykład takich parametrów jak wilgotności czy temperatura w przypadku monitorów parametrów środowiska. Sterowniki programowalne AMIT służą z kolei do automatyzacji budynków i mogą brać udział w procesach sterowania klimakonwektorami, źródłami ciepła lub liniami grzewczymi. Ich integracja oraz konkretne zastosowanie uzależnione jest od algorytmu. Urządzenie może być zatem konfigurowane na różne sposoby. W przypadku rozwiązań standardowych dostępne są przykładowe programy sterujące, które mogą także stanowić inspirację dla autorskich rozwiązań.

Wyników 1 - 10 z 18