Przetworniki niskich ciśnień

Przetworniki ciśnień – wszystko, co potrzebne w jednym miejscu

Jedną z najczęściej mierzonych wielkości fizycznych jest ciśnienie. Ma ono duże znaczenie w przemyśle. Przetworniki niskich ciśnień czy przetworniki różnicowe służą do pomiaru ciśnienia gazów lub cieczy. Urządzenia te są głównie wykorzystywane przy kontroli i monitorowaniu, jednak mogą także służyć do pośredniego mierzenia przepływu, poziomu czy prędkości. Wszystkie potrzebne do tych działań przyrządy znajdują się w naszym sklepie internetowym.

Pomiar różnic ciśnienia

Urządzenia służące pomiarowi różnic to przetworniki różnicowe. Ich podstawowym zadaniem jest mierzenie poziomu napełnienia oraz natężenia przepływu. Jednocześnie mogą one kontrolować filtry oraz instalacje pompowe. Dlatego też bardzo dobrze sprawdzają się przy układach klimatyzacji czy wentylacji.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć wszystkie niezbędne przetworniki niskich ciśnień, które można dopasować do własnych oczekiwań. Jednym z takich przyrządów jest przetwornik różnicowy DPT 200 firmy BDSensors do zastosowań profesjonalnych. Charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością pomiarową i świetnie sprawdzi się m.in. w przemyśle chemicznym czy papierniczym.

Natomiast do wspomnianych układów wentylacji czy klimatyzacji warto zainteresować się np. przetwornikiem DS2. Ponadto można go wykorzystać do pomiaru poziomu, sprawdzaniu filtrów, w technice medycznej lub w urządzeniach ochrony środowiska. Przetwornik powinien pracować w warunkach, gdzie panuje czyste powietrze lub nieagresywne gazy.

Wyników 1 - 20 z 20

Przetwornik P26

Przetwornik różnicy ciśnień.
Wbudowany moduł autozerowania.
Charakterystyka liniowa i pierwiastkowa.
Wyjścia analogowe 0...10V i 0/4...20mA.
Zakresy od 0...10Pa do 0...100kPa.
Opcjonalne wyjścia przekaźnikowe.

Szczegółowe dane techniczne...